Czego nie wiesz o selenie?
Medycyna Mitochondrialna

Czego nie wiesz o selenie?

Selenin sodu – każdy z nas z pewnością natknął się kiedyś na tę nazwę. I nic w tym dziwnego, gdyż selen występuje praktycznie w każdej komórce naszego ciała. Selenian sodu jest bardzo ważnym czynnikiem, zapewniającym prawidłową pracę naszego organizmu. Dba on nie tylko o to, aby tarczyca prawidłowo funkcjonowała, ale i wspiera nasz układ immunologiczny, gdy ten wykazuje obniżoną odporność.

Selen pokochały również tysiące kobiet za to, że pozytywnie oddziałuje na skórę, paznokcie oraz włosy. Co jednak jeszcze warto o nim wiedzieć? Tego dowiesz się z niniejszego wpisu. 

Niezbędny związek antyoksydacyjny 

Selenin sodu jest drogocennym pierwiastkiem, który wchodzi w skład około dwudziestu enzymów, znajdujących się w ludzkim ciele. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnych pomaga w obronie przed wolnymi rodnikami, związkami toksycznymi, czy szkodliwymi produktami, powstającymi w wyniku różnych przemian materii.

Selen podawany jest ponadto osobom leczonym na depresję. Odgrywa on również znaczną rolę, jeżeli chodzi o zmniejszanie ryzyka wystąpienia niektórych nowotworów. Jak widać selen ma mnóstwo do zaoferowania człowiekowi, podobnie jak medycyna mitochondrialna i związane z nią substancje mitochondrialne. 

Postaw na sprawdzone suplementy 

Selen, witamina B complex, witamina K2, B3, D3, l karnityna, czy też znana wszystkim witamina C, B12, K2 MK7 oraz selenin sodu. One wszystkie w znacznym stopniu wpływają na nasz cały organizm, jak i na jego poszczególne elementy. Chcąc je stosować powinniśmy bacznie obserwować nasze ciało i to, jak ono funkcjonuje. W wielu przypadkach witaminy polecają sami lekarze, opierając swoje zalecenia na wynikach badań, obserwacjach, czy też na przeprowadzonym wywiadzie.