Selen - zadbaj o jego poziom w organizmie
Medycyna Mitochondrialna

Selen – zadbaj o jego poziom w organizmie

Selenin sodu to związek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego też należy zadbać o to, aby utrzymać jego odpowiedni poziom. Selen jest częścią około dwudziestu enzymów, które można odnaleźć w naszych ciałach. Określany jest on również jako związek antyoksydacyjny. Oznacza to, że skutecznie przeciwdziała wolnym rodnikom, czy też związkom toksycznym, zagrażającym komórkom i tkankom naszego organizmu. Przekonaj się, co jeszcze może dla Ciebie zrobić selen i gdzie go szukać

Selenin sodu – gdzie szukać 

Wzmocnienie dla skóry, paznokci, włosów, regulacja pracy hormonów tarczycy, wzmacnianie odporności organizmu. Selenin sodu niesie za sobą bardzo dużo korzyści, obok których nie da się przejść obojętnie. Gdzie zatem można go znaleźć? Selen występuje na przykład w: 

  • podrobach (wątróbce, nerkach),
  • owocach morza,
  • szpinaku, granatowej fasoli, 
  • ziarnie słonecznika, orzechach brazylijskich. 

O selenin sodu powinniśmy zatroszczyć się podobnie jak chociażby o witaminę K2, B3, D3, B12, czy też witaminę C oraz witaminę K2 MK7. Im więcej wiem o właściwościach pokarmów, które spożywamy, tym bardziej jesteśmy w stanie zadbać o organizm nasz, jak i naszych bliskich. A wbrew pozorom wszystko, nawet najbardziej śladowa substancja, ma znaczenie, o czym przekonuje między innymi medycyna mitochondrialna i związane z nią substancje mitochondrialne. 

Wspomóż swój organizm już dziś 

Nie zawsze pokarm, który spożywamy, jest w stanie zapewnić nam odpowiednią ilość danych składników, dlatego też zażywamy selen w kapsułkach, witaminę B complex, chrom w tabletkach, czy też mangan suplement. Ważne jest to, by obserwować swój organizm i wiedzieć, czego mu potrzeba. Zdrowe odżywianie to klucz do sukcesu, niekiedy jednak należy je wspomóc.